Czy boty są rozwiązaniem przyszłości?

Boty takie jak chatgpt, bot rpa, chatbot, voicebot są już codziennością. W przyszłości takie rozwiązania będą dostępne na każdym kroku, w każdym miejscu. Czym dokładnie są boty? Jakie korzyści przynoszą? Czy ciężko wdrożyć bota do firm? Jakie zadania wykonują?

Czym są boty?

Boty to oprogramowanie, które komunikuje się z ludźmi oraz jest w stanie automatyzować różnorodne zadania. Boty przyjmują różne formy – od komunikacji tekstowej (chatbot) po głosową (voicebot). Cyfrowi asystenci zastępują proste zadania człowieka, dzięki czemu odciążają osoby bądź firmy z części powtarzalnej pracy. Boty tak samo jak technologia, wciąż są ulepszane i przynoszą coraz to nowe korzyści.

W czym boty mogą pomóc?

Wiele branż nie radzi sobie z ilością przetwarzanych informacji, przepływem tych informacji, czy ilością nieciekawych, ale koniecznych i powtarzalnych zadań. Ponadto ilość klientów jest często za duża, aby wszystkich obsłużyć bez kolejki. Natomiast jest rozwiązanie na te i inne problemy – boty konwersacyjne i boty rpa.

Boty przede wszystkim automatyzują działania człowieka, mogą wykonywać serię zadań w firmach. Mogą przykładowo przetwarzać dokumenty, wprowadzać dane do systemów, monitorować stany magazynowe, generować raporty – tymi zadaniami zajmuje się Bot RPA (Robotic Process Automation).  Jest także chatbot – jeden z pierwszych i teraz najbardziej rozpoznawalnych botów. Prawie każdy miał już z nim styczność na jakimś etapie życia prywatnego lub zawodowego. Jest on w stanie prowadzić sprzedaż, odpowiadać na pytania, edukować. Znajduje się już na większości stron internetowych i odpowiada za pierwszy kontakt z klientem. Są również voiceboty, które pełnią rolę automatycznej recepcjonistki, sekretarza czy ankietera. Są w stanie przeprowadzić rozmowę z człowiekiem i zarejestrować ważne informacje.  

Korzyści z posiadania wirtualnych pracowników

Wprowadzenie botów do firm pozwala uzyskać wiele korzyści. Jest to między innymi oszczędność kosztów, gdzie jedynym kosztem jest wdrożenie bota do biznesu lub opłata za jego wykorzystanie. Oprócz tego boty mogą działać niezmiennie przez cały czas, a ich skuteczność będzie taka sama, dzięki temu oszczędzają też czas, który normalnie byśmy musieli poświęcić sami. Ponadto wzrasta jakość obsługi, gdyż klienci nie muszą już czekać na rozmowę, ponieważ bot może ją prowadzić z wieloma osobami naraz. Jest to spore ułatwienie dla strony biznesowej jak i strony klienta, ponieważ każdy jest usatysfakcjonowany.

Czy ciężko wdrożyć cyfrowych asystentów do firm?

Wdrożenie bota nie jest trudnym zadaniem. Dzięki jednej platformie takiej jak BOT4ME można tworzyć i zarządzać botami w najprostszy sposób. Można je zintegrować z każdym elektronicznym systemem w Twojej firmie. Ponadto jest możliwość ich konfiguracji wedle własnych potrzeb, zaadaptowania do zmieniających się systemów i kontroli ich działania.

Boty a przyszłość

Boty ciągle się rozwijają, a sztuczna inteligencja będzie już zawsze nieodłączną częścią codziennego życia. Żeby firmy się rozwijały konieczne jest podążanie za rozwojem technologicznym. Dlatego też BOT4ME oferuje rozwiązania dla firm (bot rpa, chatbot i voicebot), które automatyzują pracę. Mogą one zostać specjalnie zaprojektowane od podstaw do potrzeb danego biznesu. Sztuczna inteligencja przydaje się w każdej branży, dlatego też warto zastosować takie rozwiązania w biznesie. W przyszłości boty będą odgrywać podstawową rolę w kontakcie z klientem, a ich praca będzie nieoceniona.

Więcej informacji: Marta Głuszek, E-mail: marta.gluszek@lpepoland.com, Tel.: +48 887 775 009, Odwiedź naszą stronę

#Automatyzacja #Robotyzacja #RoboticProcessAutomation #RPA #Bot #botRPA #Chatbot #VoiceBot #AI #BOT4Me #Przemysł40 #Cyfryzacja #TransformacjaCyfrowa #Innowacje #LPEPoland