Czy warto inwestować w Boty do automatyzacji biznesu?

W związku z tym, że firmy muszą być coraz bardziej wydajne, podejmują różne działania. Wiele z nich posiada już wdrożone systemy ERP, CRM i BI, które nie zawsze są wystarczające, aby sprostać nowym wymaganiom biznesowym. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na automatyzację procesów biznesowych za pomoc Botów, ChatBotów i VoiceBotów. Czy warto pójść za ich przykładem i postawić na automatyzację?
 

W czasach, gdy konkurencja na rynku jest coraz większa, a klienci coraz bardziej wymagający, automatyzacja staje się wręcz koniecznością dla wielu firm. Wśród narzędzi, które oferowane są w tym rozwiązaniu, można wymienić wirtualnych pracowników: głosowych i cyfrowych asystentów, którzy wspierają automatyzację wielu usług i procesów biznesowych.

Przyspieszenie procesów i oszczędność kosztów

Boty i ich różne odmiany, m.in. ChatBoty i VoiceBoty, są w stanie przyspieszyć wykonywanie zadań w firmie i przyczynić się do rozwoju biznesu, co w konsekwencji prowadzi do oszczędności czasu i kosztów. Są w stanie przetwarzać ogromne ilości danych, wykonać powtarzające się zadania, odpowiadać na proste pytania i pomóc w obsłudze klientów. Ponadto, użycie z Botów zmniejsza ryzyko popełnienia błędu ludzkiego, co może mieć znaczenie w przypadku niektórych branż, takich jak np. finanse czy medycyna.

Wiele rozwiązań na jednej platformie PROA Technology

Wdrożenie Botów w firmie nie musi być skomplikowane. Nie trzeba zastanawiać się, czy pochodzące od różnych dostawców Boty będą ze sobą współpracować. Rozwiązaniem jest BOT4Me, które oferuje Boty, ChatBoty i VoiceBoty współpracujące ze sobą, a także platformę PROA Technology do zarządzania nimi i analizy danych. Rozwiązanie BOT4Me pozwala na tworzenie botów pod potrzeby konkretnej firmy, które można łatwo wdrożyć i równie łato zarządzać nimi.

Poprawa wydajności i efektywności

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto skorzystać z automatyzacji procesów, jest wzrost efektywności pracy. Dzięki wdrożeniu Botów, ChatBotów i VoiceBotów można zwiększyć ilość i poprawić jakość wykonywanych rutynowo zadań. Bot może odpowiadać na zapytania klientów, obsługiwać infolinię oraz przyjmować zamówienia. Co więcej, automatyzacja zadań pozwala również na uniknięcie błędów, które pojawiają się przy ręcznym ich wykonywaniu.

Oszczędność kosztów

Zatrudnienie cyfrowych pracowników i głosowych asystentów jest o wiele tańsze niż pracowników na pełnym etacie. Boty mogą pracować w sprzedaży, marketingu, obsłudze klienta, HR czy logistyce. W zasadzie można ich zatrudnić w każdym dziale, w którym praca jest powtarzalna i wykonywana na komputerze lub w systemie informatycznym. Ich wdrożenie to nie tylko oszczędność kosztów dla firmy, ale również wzrost wydajności, oszczędność czasu oraz poprawa jakości obsługi klientów. Dlatego warto wprowadzić takie rozwiązania, a BOT4Me to jedno z najlepszych narzędzi do tego celu.

Poprawa jakości obsługi

Korzystanie z Botów, ChatBotów i VoiceBotów wpływa również na jakość obsługi klienta. Dzięki automatyzacji klienci otrzymują bardziej precyzyjne odpowiedzi na zadane przez siebie pytania, co zwiększa ich zadowolenie i lojalność wobec firmy.

W przypadku BOT4Me – rozwiązania, które polecam – warto wspomnieć, że firma oferuje nie tylko gotowe rozwiązania dla różnych branż, ale także umożliwia ich indywidualne „skrojenie” pod potrzeby klienta. BOT4Me oferuje m.in. RPA – Boty, które pracują tka jak człowiek na komputerze, ChatBoty, które umożliwiają obsługę klienta przez różne kanały komunikacji, takie jak Messenger czy WhatsApp, a także VoiceBoty, które umożliwiają obsługę klienta za pomocą głosu.

Jeżeli masz więcej pytań dotyczących rozwiązania BOT4Me lub chciałbyś / chciałabyś spotkać się online i porozmawiać o automatyzacji, zadzwoń lub napisz: